تبلیغات
khabar-e-jadid - مطالب شهریور 1396
 
khabar-e-jadid
 
 
چهارشنبه 29 شهریور 1396 :: نویسنده : بهترین وبلاگ Ž
پنجشنبه 23 شهریور 1396 :: نویسنده : بهترین وبلاگ Ž


ویژگی‌های آیرودینامیک ابرخودروی آکورا NSX به‌صورت تصویری و با استفاده از نارنجک دودزا و رنگ در یک ویدئو بررسی شده است.

امروزه خودروی آکورا NSX یکی از پرطرفدارترین و پیشرفته‌ترین ابرخودروهای موجود در بازار است. قدرت این ابرخودرو توسط پیشرانه‌ی خورجینی شش سیلندر هیبریدی ۳.۵ لیتر تأمین می‌شود و می‌تواند قدرتی معادل ۵۷۳ اسب بخار (۴۲۷ کیلووات) تولید کند. شتاب ۰ تا ۶۰ مایل بر ساعت (۹۶ کیلومتر بر ساعت) این خودرو ۳.۱ ثانیه است و حداکثر سرعت آن ۱۹۱ مایل بر ساعت (۳۰۷ کیلومتر بر ساعت) خواهد بود، اما هیچ یک از این عملکردها به‌طور مستقیم و بدون امکان طراحی آیرودینامیک قدرتمند امکان‌پذیر نیست.

آکورا NSX

ظاهر بیرونی و بدنه‌ی این خودرو توسط میشل کریستنسن، اولین طراح زن در شرکت آکورا و تد کلاوس مهندس ارشد این شرکت طراحی شد؛ اما وظیفه‌ی طراحی ویژگی‌های آیرودینامیکی این ابرخودرو بر عهده متخصص این کار یعنی توماس ریمسی بود. ریمسی همراه با تیم خود از طریق تست دقیق تونل باد، ابرخودروی آکورا NSX را به یک خودروی آیرودینامیک تبدیل کرده است. این کار با استفاده از طراحی مفهومی انجام شده که سازندگان ژاپنی آن را «مدیریت کلی جریان» نامیده‌اند.

مقاله‌های مرتبط:

ویژگی‌های آیرودینامیک آکورا NSX در این ویدئو به‌طور کامل و با جزئیات توضیح داده شده‌ است. در آن، ارائه‌دهنده از نارنجک دودزای قرمز و نوعی رنگ مخصوص استفاده می‌کند تا جریان هوا هنگام حرکت ابرخودرو در مسیر تست بهتر دیده شود. طراحی آکورا NSX با نیروی پایین آورنده تقریبا سه برابری در عقب خودرو، توزیع نیروی بهینه‌ای را بین جلو و عقب خودرو در جاده ایجاد می‌کند.

امکاناتی مانند دیفیوزر عقب، دریچه‌های عقب و اسپویلر کناری فیبر کربنی (اختیاری) همه به نیروی پایین‌ آورنده در خودرو کمک می‌کند. درحالی‌که عناصر طراحی مختلف در کمربند جلویی خودرو، امکان خنک‌سازی بهتر را برای پیشرانه و ترمز خودرو فراهم می‌کنند.

آکورا NSX

ابرخودروی آکورا NSX می‌تواند به کمک این ویژگی‌ها، آیرودینامیک قابل توجهی داشته باشد و حتی در بخش طراحی نیز تهاجمی‌تر شود. این ویدیو آزمایش و بررسی آکورا NSX را در پیست نوربورگرینگ آلمان نشان می‌دهد که احتمالا پیش‌نمایش مدل R این خودرو باشد. طبق گزارشات، خودروی NSX نسخه‌ی R در صورتی که ساخته شود، نشانه‌هایی از خودروهای GT3 با ورودی‌های کناری بزرگ‌تر و یک بال عقب برجسته و همچنین برخی از عناصر جدید در سیستم محرکه به همراه خواهد داشت.

لینک دانلودلینک منبع

مطلب ویدئویی دیدنی از آزمایش آیرودینامیک آکورا NSX در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :ویدئویی دیدنی از آزمایش آیرودینامیک آکورا NSX
http://mofidestan.ir/2017/08/29/%d9%88%db%8c%d8%af%d8%a6%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%af%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a2%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%af%db%8c%d9%86%d8%a7%d9%85%db%8c%da%a9-%d8%a2/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :در این مقاله توضیح می‌دهیم که مصرف ویتامین به هر شکلی مفید نیست و بهتر است ویتامین‌ها از طریق مواد غذایی طبیعی جذب کنید.

بر اساس یک مطالعه‌ی جدید، مصرف مکمل‌های B12 و B6 که قبلا تصور می‌شد در مقابل سرطان محافظت می‌کنند، رابطه‌ی مستقیمی با افزایش خطر سرطان به اندازه‌ی دو تا چهار لایه دارد. محققان در دانشگاه ایالتی اوهایو به این نتیجه رسیدند که این خطر در مردان به ویژه در افراد سیگاری افزایش یافته است.

بر اساس گزارش، مصرف ۴۶ درصدی این ویتامین‌ها توسط افراد بالغ در بریتانیا به شکل یک قرص معمولی مولتی‌ویتامین، آیا نباید از این موضوع نگران باشیم؟ محققان از ۷۷۰۰ نفر در مورد میزان مصرف ویتامین‌های B و رژیم عادی آن‌ها در ده سال گذشته سؤال کردند.

دقت یادآوری در این مدت زمان طولانی، سؤال‌برانگیز است. بسیار از ما در یادآوری رژیم و مصرف مکمل در چند روز گذشته مشکل داریم، چه برسد به ده سال.

مقاله‌های مرتبط:

برای حل این مشکل، از یک پرسشنامه‌ی تکرار غذایی برای این مطالعه استفاده شد که در اصل برای یک جمعیت دیگر طراحی شده است؛ طرح نوآوری بهداشتی زنان که زنان یائسه را مورد مطالعه قرار داده بود.

محققان اعلام نکردند که آیا این پرسشنامه را برای مردان هم به کار برده‌اند یا خیر. آنها برای انجام این کار اطلاعات، رژیم به دست آمده از پرسشنامه‌ی یک نمونه از جمعیت خود را با روش استاندارد طلایی ارزیابی رژیم مقایسه کردند که یک رکورد غذایی وزن‌دار است.

به‌صورت ایده‌آل، سطوح سروم ویتامین‌ها را در یک نمونه از جمعیت خود مقایسه کردند و تطبیق نتایج را با ورودی‌های گزارش‌شده بررسی کردند. فرمول‌بندی مکمل‌ها نیز در طول سال‌ها تغییر کرده است.

خروجی تحقیق

پس از شش سال، محققان ابتلا به سرطان ریه را در شرکت‌کنندگان بررسی کردند. پس از کنترل بسیاری از فاکتورهای شناخته شده از خطر نفوذ سرطان، محققان افزایش ۳۰ درصدی در خطر سرطان ریه‌ی مرتبط با مصرف ویتامین B12 (جذب‌شده به صورت یک ویتامین مستقل) و افزایش ۴۰ درصدی خطر را برای مصرف‌کنندگان B6 گزارش کردند.

این اثر برای ویتامین‌های B در مولتی‌ویتامین‌ها یا در زنان مشاهده نشد. برای مردان که دُزهای بالایی از مکمل‌های مستقل را به مدت ده سال مصرف می‌کردند، خطر سرطان ریه دو برابر بود و هنوز هم در مردان سیگاری وجود دارد.

مقاله‌های مرتبط:

مقدار دز تأثیرگذار در افزایش خطر سرطان ریه در این مطالعه بیشتر از ۲۰ میلی‌گرم به ازای هر روز مصرف ویتامین B6 و بیشتر از ۵۵ میکروگرم به ازای هر روز مصرف ویتامین B12 است که به عنوان مکمل‌های مستقل مصرف می‌شوند.

دزهای بیشتری در مقایسه با مقادیر یافت شده در قرص‌های مولتی‌ویتامین متوسط وجود دارد (که بر اساس جذب روزانه‌ی توصیه‌شده برای مردان بالغ در بریتانیا در حدود ۱.۴ میلی‌گرم برای B6 و ۱.۵ میکروگرم برای B12 تنظیم شده‌اند).

همان‌طور که مصرف مواد غذایی به شکل غذا می‌توانند از خطر ابتلا به سرطان جلوگیری کنند، در صورتی که به عنوان مکمل‌های خالص مصرف شوند می‌توانند این خطر را افزایش دهند

در واقع دز پیشنهادی B6 برای افزایش خطر سرطان در این مطالعه نزدیک به سطوح جذب بالاتر در اروپا برای ماکزیمم دز مجاری در مکمل‌های بالای حد مجاز است (۲۵ میلی‌گرم در روز).

ارتباط؛ نه علت

به یاد داشته باشید که مطالعات عینی مانند این مطالعه، مدرکی برای علت بیماری ارائه نمی‌کنند. ممکن است یک فاکتور کاملا متفاوت وجود داشته باشد که بر خطر سرطان تأثیر می‌گذارد و با مصرف مکمل در ارتباط باشد.

اگرچه محققان بیشترین تلاش خود را برای درنظر گرفتن معیارهای شناخته‌شده‌ی تأثیرگذار بر خط سرطان کرده‌اند (از جمله سن و تاریخچه‌ی بیماری‌های ریوی)، هنوز ممکن است معیارهای کشف‌نشده‌ای وجود داشته باشند.

برای اثبات این مسئله که آیا این ویتامین‌ها علت مستقیم سرطان هستند یا خیر، به یک طراحی تجربی مانند آزمایش کنترل‌شده‌ی تصادفی نیاز داریم.

مصرف مقدار زیادی میوه و سبزی حاوی بتا کاروتن می‌تواند از خطر ابتلا به سرطان جلوگیری کند اما جذب دزهای بالایی از مکمل آن می‌تواند به افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه در سیگاری‌ها کمک کند

اما در صورتی که دزهای زیادی از مکمل‌های مستقل B6 و B12 باعث افزایش خطر سرطان شوند، این اولین باری نیست که دزهای انبوه ویتامین‌ها منجر به آسیب‌ می‌شوند.

همان‌طور که مصرف مواد غذایی به شکل غذا می‌توانند از خطر ابتلا به سرطان جلوگیری کنند، در صورتی که به عنوان مکمل‌های خالص مصرف شوند می‌توانند این خطر را افزایش دهند. برای مثال، بتا کاروتن شکلی از ویتامین A است که در میوه‌ها و سبزیجات پیدا می‌شود.

مصرف مقدار زیاد میوه و سبزی حاوی بتا کاروتن می‌تواند از خطر ابتلا به سرطان جلوگیری کند اما جذب دزهای بالایی از مکمل آن می‌تواند به افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه در سیگاری‌ها کمک کند.

توصیه‌ی سازمان تحقیقات جهانی سرطان (World Cancer Research Fund) برای پیشگیری از سرطان این است که نیازهای غذایی صرفا از طریق رژیم حل شوند و به مکمل‌ها وابسته نباشند. از این گذشته، جذب ویتامین B6 و B12 مربوط به رژیم غذایی در بریتانیا نگران‌کننده نیست.

ما اغلب نیازی به ویتامین بیشتر B6 یا B12 نداریم، پس دزهای بالای ویتامین B6 یا B12 را رها کنید. دستیابی به ویتامین B6 از طریق رژیم متعادل و متنوع امکان‌پذیر است. منابع خوب این ویتامین، مرغ، ماهی، جگر، گوشت خوک، تخم مرغ، شیر، دانه‌های سویا، غلات، بادام زمینی و گردو هستند. جذب بالای B6 از غذا می‌تواند با ریسک پائین‌تر سرطان در ارتباط باشد.

چه زمانی نیاز به مکمل‌های B12 داریم

همه‌چیزخوارها در جذب B12 کافی از طریق غذاهایی مثل گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ، پنیر و شیر مشکلی ندارند. افرادی که می‌خواهند وابستگی خود را به فرآورده‌های حیوانی کم کنند، برای کاهش نشر کربن، می‌توانند مکمل‌های غذایی را درنظر بگیرند.

افرادی که دچار کم خونی شدید هستند به مکمل ویتامین B12 نیاز دارند و این ویتامین از طریق تزریق جذب می‌شود.

بعضی افراد مسن‌تر، و افرادی با اسید شکم پائین نیز از B12 بیشتر سود می‌برند. افرادی که به همین دلایل، ویتامین B12 مصرف می‌کنند، طبق توصیه پزشک، کارشناس تغذیه و با رژیم معتبر، باید به مصرف مکمل‌های B12 ادامه دهند.

آن‌ها باید ضمانت کنند که بسیاری از افراد مبتلا به کم‌خونی شدید، برای مدتی طولانی هر روز ۱۰۰۰ میکروگرم را جذب می‌کنند تا جذب نامتعادل ویتامین B12 را بدون آسیب آشکار جبران کنند.

خط قرمز اغلب ما این است که به مکمل ویتامین‌های B نیاز نداریم. بهتر است از مواد غذایی این ویتامین‌ها را جذب کنیم.لینک منبع

مطلب احتمال ارتباط ویتامین B با سرطان ریه؛ جای نگرانی برای مصرف متعادل این ماده وجود ندارد در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :احتمال ارتباط ویتامین B با سرطان ریه؛ جای نگرانی برای مصرف متعادل این ماده وجود ندارد
http://mofidestan.ir/2017/08/29/%d8%a7%d8%ad%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7-%d9%88%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86-b-%d8%a8%d8%a7-%d8%b3%d8%b1%d8%b7%d8%a7%d9%86-%d8%b1%db%8c%d9%87%d8%9b-%d8%ac%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 2 شهریور 1396 :: نویسنده : بهترین وبلاگ Ž


بامداد – اگر از خجالتی بودن خود خسته شده اید و دوست دارید فردی اجتماعی و خوش برخورد باشید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
علائم خجالتی بودن افراد
اختلالات گوناگونی در رفتار های اجتماعی وجود دارد ، یکی از شایع ترین این اختلالات ، مسئله ی کم رویی و خجالتی بودن است. شاید شما نیز فردی خجالتی باشید ، این اختلال را می توان به راحتی درمان کرد ، اما شخص باید خودش بخواهد و اراده داشته باشد.خجالتی بودن
خجالتی ها معمولا گوشه های مجلس و جمع را برای نشستن یا ایستادن انتخاب می کنند و نمی خواهند در دید دیگران باشند تا کمتر معاشرت کنند و کمتر حرف بزنند. کم حرفی شایع ترین علامت در افراد خجالتی و کم رو است؛ کم حرفی آنها همراه با استفاده بسیار کم از دست ها و بدن برای بیان احساسات خود یا پوشاندن صورت و لب ها با دست ها در مواقعی که دچار استرس بالا هستند. این افراد معمولا سر را پایین می آورند و دست را روی پیشانی یا لب های خود حرکت می دهند.

علت خجالتی بودن
خانم ها معمولا دست را روی صورت نمی گذارند و با زیور آلات خود که به گردن یا گوش دارند، بازی می کنند. خوردن اجسام شخصی و جویدن آنها مانند دسته عینک و خودکار از عادت های این افراد است.
افراد کم رو دارای مشخصات ظاهری منحصر به فردی هستند که می توانیم با نگاه دقیق، آنها را از دیگران تشخیص دهیم. افرادی که دچار اعتماد به نفس پایین و کم رویی شدید هستند، معمولا در جمع دوستان و مهمانی ها دچار لرزش لب ها و دست ها می شوند. این لرزش، واکنش غیرارادی مغز در افراد خجالتی است که از ترس و استرس نشات می گیرد.

تفاوت زن ها و مردهای خجالتی
خانم های خجالتی معمولا نگاه های دزدکی و پرتکرار انجام می دهند تا دیگران را مورد بررسی قرار دهند. این کار معمولا به صورت پنهانی و در جایی انجام می شود که فکر و ذهن فرد خجالتی درگیر شخص یا موضوعی خاص است؛ آنها با نگاه کردن به دیگران به صورت کوتاه انتظار دارند دیگران صحبت را شروع کنند. خانم های خجالتی معمولا موقع ایستادن و نشستن کیف خود را بغل و سعی می کنند یک مانع با دیگران ایجاد کنند. این کار را با وسایل دیگر هم انجام می دهند یا هنگام ایستادن سعی می کنند کمی عقب تر از دیگران بایستند.

آیا خجالتی بودن درمان دارد؟
بهترین راهکار برای تغییر اساسی این است که این افراد به خود اجازه بدهند افکار و احساسات شان بروز کند. سعی کنند بیشتر با دستان خود حرف بزنند و به اصطلاح از زبان بدن استفاده کنند. شخص کم رو خجالتی همیشه فکر می کند که حرف زدن یک ریسک بزرگ است. ریسک این که دیگران شاید از او خوش شان نیاید و درباره او قضاوتی ناعادلانه کنند. او از دیگران نمی ترسد بلکه از فکر و عقاید دیگران نسبت به خود هراس دارد. زیاد در جمع بودن و داشتن فعالیت جمعی از دیگر درمان های یک فرد خجالتی و کم رو است که کمک شایانی در رفع خجالتی بودن او دارد. برای این کار تورهای تفریحی و کاری را توصیه می کنیم که بیشتر حاضران افرادی شاد و اجتماعی هستند و همین موضوع روی افراد خجالتی تاثیر خواهد گذاشت.
سخنرانی و مطرح کردن موضوعات جالب در مورد مسایل اجتماعی و فرهنگی و توضیح آن از دیگر تمرین هایی است که می تواند مقدار قابل توجهی به افراد کم رو و خجالتی کمک کند. لباس خوب پوشیدن در بالا بردن اعتماد به نفس کمک شایانی می کند. ارتباط چشمی باید در دستور کار این افراد قرار بگیرد و از نگاه دیگران و دیده شدن هراس نداشته باشند. نگاه کردن به دیگران خود عاملی مهم در بالا بردن اعتماد به نفس خواهد بود.

منبع : نمناک

نوشته آیا خجالتی بودن درمان دارد؟ اولین بار در بامداد پدیدار شد.لینک منبع

مطلب آیا خجالتی بودن درمان دارد؟ در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :آیا خجالتی بودن درمان دارد؟
http://mofidestan.ir/2017/08/22/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%ae%d8%ac%d8%a7%d9%84%d8%aa%db%8c-%d8%a8%d9%88%d8%af%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%9f/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :